L-глютамін є однією з незамінних амінокислот. 

Яка його функція в нашому організмі? Що таке L-глютамин? І як це допомагає нашому тілу?

Перш ніж ми досліджуємо функцію L-глютамина, давайте подивимося, як працюють амінокислоти.

Амінокислоти, будівельні блоки організму

Амінокислоти виконують функції будівельних блоків для білка в нашому організмі. Вони дуже важливі і служать функцій організму по-різному. Всього в організмі людини 20 амінокислот. 20 амінокислот можна розділити на дві групи; з аменімие і незамінні амінокислоти .

Різниця між з аменімимі і незамінними амінокислотами полягає в тому, як їх можна отримати. 

Замінні амінокислоти - це ті, які організм може отримати двома способами: або в готовому вигляді з продуктів харчування, або виробляти самостійно з інших видів амінокислот і речовин, що надходять в організм.

До замінних амінокислот відносяться: аргінін, аспарагін, глютамін, глутамінова кислота, гліцин, карнітин, орнітин, таурин (іноді в цей список вносять пролин і серин).

Білки - ці амінокислоти організм не в змозі синтезувати сам і може отримувати тільки з продуктів харчування. Якщо говорити більш точно, то цей клас ділиться на незамінні і умовно незамінні амінокислоти - насправді, вони виробляються в організмі, але в малесеньких кількостях і тому їх додаткове надходження вкрай необхідно.

До основних амінокислот належать: валін, ізолейцин, лейцин, лізин, метіонін, треонін, триптофан, фенілаланін.

До умовно незамінних амінокислот відносяться: тирозин, цистеїн, гістидин, аланін.

У різних джерелах амінокислоти в цих класифікаціях можуть трохи відрізнятися. Іноді цей список доповнюють декількома іншими елементами. Іноді «ступінь важливості» деяких ставлять під сумнів, але, тим не менш, цей перелік можна назвати основним.

L-Глютамин

L-глютамин має ту ж мету, що і більшість амінокислот, для забезпечення і внесення вкладу в синтез білка в організмі. Крім того, він класифікується як несуттєва амінокислота; це означає, що воно готове в наших тілах. Однак не всім людям дають рівні кількості цієї амінокислоти; Там можуть бути деякі, хто відчуває дефіцит з цією амінокислотою. На щастя, ця проблема була вирішена відкриттям порошків і добавок глютамина.

Ще одна хороша річ про незамінних амінокислотах, таких як глютамин, полягає в тому, що вони можуть дати додаткові переваги, навіть якщо їх приймають люди, які мають достатню кількість зазначених амінокислот. У разі L-глютамина він може допомогти при кишкових захворюваннях, таких як синдром роздратованого кишечника або СРК; і це також сприяє поліпшенню травлення.

Так як багато людей відчувають дефіцит глютамина в амінокислотах, існують конкретні причини, через які вони страждають від цього захворювання. Отже, що викликає дефіцит? 

Як люди отримують дефіцит L-глютамина

Є багато причин, чому люди схильні до дефіциту глютамина, і ось деякі з цих причин:

- Людина може відчувати занадто багато стресу.

- Існує ймовірність того, що людина випробував якийсь шок або травму.

- Дефіцит може бути викликаний великими інфекціями.

- Несподіваний екстремальний режим вправ, можливо, викликав дефіцит.

- Людина може проходити певні види лікування раку, такі як променева терапія або хіміотерапія.

- Імунні порушення від інфекції можуть бути причиною; такий розлад, як ВІЛ або СНІД.

- Це може бути пов'язано з деякими шлунково-кишковими розладами або проблемами з травленням.

- Нестача амінокислоти глютамина в раціоні також може бути однією з причин дефіциту.

На відміну від останнього умови, інші згадані вище якось неминучі. І єдиний спосіб отримати достатню кількість втраченої амінокислоти - це забезпечити організм відповідною дієтою, багатою глютамином. 

Продукти, що містять глютамін

Щоб запобігти будь-які ускладнення, які можуть виникнути через дефіцит, існують продукти, які, як відомо, містять велику кількість амінокислоти.

морепродукти

Намагайтеся їсти більше морепродуктів, які вирощуються в морській воді, а не з прісної води, так як вони містять набагато більше амінокислот. Існує також безліч варіантів щодо морепродуктів: риби, крабів, креветок і молюсків, таких як мідії.

Червона капуста

Цей сорт капусти вважається одним з кращих овочів, багатих глютамином. Він містить дуже достатня кількість, щоб похвалитися перевагами амінокислот.

молоко

Молоко, отримане від корови, яка живиться травою, містить велику кількість амінокислот.

яйця

Інший продукт тваринного походження, багатий амінокислотами, - це яйця. Яйця можна приготувати смаженими, вареними, вареними або іншими; і вони все одно будуть містити таку ж кількість глютамина.

йогурт

Знову ж таки, необхідно вживати йогуртові продукти, отримані з молока корів, що харчуються травою. 

Переваги L-глютамина

Амінокислота використовувалася в різних дослідженнях для отримання результатів, що стосуються їх користі для здоров'я.

Амінокислота може допомогти в поліпшенні травлення.

Ця перевага глютамина є найбільш відомим, і деякі з проблем травлення, з якими він, швидше за все, вступить в силу, - це синдром роздратованого кишечника і інші захворювання, такі як хвороба Крона, виразка і інша проблема, звана підвищеної кишкової проникністю.

У подібних випадках важливо запасати амінокислоту, щоб вона належним чином забезпечувала необхідне загоєння стінок кишечника.

Глютамин може працювати краще за все для здоров'я мозку.

Амінокислота є важливим гравцем в плані підтримки здоров'я мозку. Він спеціально працює з нейротрансмиттером під назвою глутамат. Врівноважуючи цикл глутамату з амінокислотою, він запобігає розвитку психічних станів, які можуть варіюватися від легких до важких; деякі з них - тривога, депресія, шизофренія, маніакальна депресія і багато інших.

Також вважається, що він ефективний при лікуванні багатьох інших захворювань травлення.

Амінокислота також ефективна проти діареї, завдяки своїй здатності вирівнювати вироблення слизу в кишечнику. Результатом цього є поліпшення руху кишечника.

Амінокислота може також допомогти в зростанні м'язів тіла.

Велика кількість досліджень показало, як амінокислота може сприяти в умовах, які пов'язані з силою і витривалістю. Вважається, що глютамин найкраще працює для людей, які прагнуть стати більш стрункими м'язами, і для тих, хто хоче поліпшити свої спортивні результати і фізичну витривалість.

Слідуйте за нами на Facebook